31 sierpnia 2019

"Morderczyni" -Sarah A. Denzil



   Pierwszy raz z autorką Sarah A. Denzil miałam do czynienia przy thrillerze "Milczące dziecko". Książka nie była zła. Bardzo fajnie się rozwinęła. I miała dość ciekawą fabułę. Dlatego też prawie bez zastanowienia sięgnęłam po kolejną książkę autorki "Morderczyni". Czy jednak było warto?

29 sierpnia 2019

"Uciekinier" - Richard Bachman (Stephen King)

 

   Ile bylibyście wstanie poświęcić dla ratowania ukochanej osoby? Czy tak, jak bohater kolejnej książki mistrza grozy, umielibyście oddać życie dla dobra rodziny, a przede wszystkim własnego dziecka? Ben aby dać szansę córce na nowe leprze życie bierze udział w korporacyjnej grze o miliard dolarów. Tak naprawdę jednak jest to gra o życie śledzona przez ludzi na całym świecie.  Zapatrzeni oni w ekrany swoich telewizorów bezmyślnie wierzą we wszystko co widzą i słyszą. Coś Wam to przypomina?

23 sierpnia 2019

"Ręka mistrza" - Stephen King



   W końcu powracam do książek, które udało mi się przeczytać w przerwie od bloga. Ponieważ są wakacje, nie jestem w stanie cały czas siedzieć na internecie. Trzeba też z rodzinką trochę czasu spędzić. Pierwszą taką powieścią jest "Ręka mistrza" autorstwa mojego ulubionego pisarza Stephena Kinga. Naprawdę uwielbiam jego książki.

16 sierpnia 2019

"Więcej niż pocałunek" - Helen Hoang



   Pierwszy raz o tej książce przeczytałam na profilu instagramowym o książkach. Autorka poruszyła w niej trudny temat o nawiązywaniu kontaktów między ludzkich. U niej samej w wieku trzydziestu czterech lat zdiagnozowano zespół Aspergera. I właśnie ta diagnoza zainspirowała ją do napisania "Więcej niż pocałunek". Prywatnie znam również osoby, których dzieci cierpią na tą łagodniejszą formę autyzmu. Tym bardziej więc zainteresowałam się tematyką tej książki.

"To była cudowna gra kontrastów: drobne i mocne palce, jasna skóra i opalenizna, kobiecość i męskość. Byli różni, ale idealnie zharmonizowani. Grali teraz muzykę. Razem."
   Stella to trzydziestoletnia specjalistka od ekonometrii  z zaburzeniami autystycznymi. Praca z równaniami matematycznymi oraz tworzenie różnego rodzaju algorytmów jest dla niej ciekawsze niż wszelkie kontakty międzyludzkie. Przez swoje zaburzenia ma problem z nawiązywaniem wszelkich kontaktów. Zwykła, towarzyska rozmowa jest dla niej nie lada wyzwaniem. A kontakt fizyczny napawa ją obrzydzeniem. W takich warunkach nie jest w stanie zbliżyć się do żadnego mężczyzny bez paniki. Stella postanawia jednak z tym skończyć. Zabiera się do tego w dość nietypowy sposób. Mianowicie wynajmuje faceta do towarzystwa. W taki o to sposób poznaje wrażliwego i szczerego Michaela.
   Michael to mężczyzna z wielkimi marzeniami i jeszcze większymi problemami. Boryka się z kiepską sytuacją finansową a mimo to potrafi być wrażliwy i pomocny. Wraz z dziewczyną zabiera się za realizowanie wymyślonego przez nią planu. Szybko jednak zaczyna on wychodzić poza ustalone reguły. Ich stosunki  zmieniają swój biznesowy charakter. Każde z nich odkrywa, że w życiu najważniejsze są nie tylko pieniądze czy równania matematyczne, ale wspólne bicie serca bez którego cała reszta nie ma znaczenia.


   "Więcej niż pocałunek" to lekka powieść o poszukiwaniu szczęścia i miłości. Można zaliczyć ją do typowego romansu z dużą ilością seksu w tle. Autorka starała się w jak najprostszy sposób przedstawić również problemy, z którymi borykali się główni bohaterzy. Z jednej strony mamy więc problemy finansowe oraz tęsknotę za porzuconymi marzeniami dla dobra rodziny. Z drugiej zaś problemy wynikające zaburzeń autystycznych polegające na trudnościach w nawiązywaniu kontaktów międzyludzkich. Patrząc na całość są to jednak tylko dodatki do głównych bohaterów,  a przynajmniej takie odniosłam wrażenie. Autorka bowiem najbardziej skupia się na rozwijającej się miłości między głównymi bohaterami. Czyta się ją szybko. Jednak przez zbyt mocny romansowy akcent nie potrafiła się na niej należycie skupić.
   Główni bohaterzy przedstawieni poprawnie ale bez większej głębi, co sprawiało, że nie potrafiłam zbyt długo zastanawiać się nad ich wyborami. Chciałabym móc napisać, że książka pozostanie ze mną na dłużej jednak niestety nie wywarła n mnie aż tak piorunującego wrażenia jak oczekiwałam. Cały czas mi czegoś w niej brakowało.
   Mimo to warto zapoznać się z tą lekturą. Chociażby po to aby zapoznać się wstępnie z zaburzeniami ludzi, którzy cierpią na zespół Aspergera.



Daję jej 7/10



......................
Rok wydania 2019
Liczba stron 480
Wydawnictwo Muza


47/2019

Książka bierze udział w Olimpiadzie czytelniczej



5 sierpnia 2019

"Kołysanka z Auschwitz" - Mario Escobar



"Ale dla niego - dla nich wszystkich - nie jesteśmy niczym więcej jak zwierzętami, które trzeba poświęcić w imię wyższych ideałów. Przeklętych ideałów, zamieniających ludzi w nikczemników! Matki nie mają ideologii. Nasze dzieci to nasza jedyna sprawa, jedyna ojczyzna."
   Dawno mnie tu nie było. Przez co nazbierało mi się parę zaległości, które mam zamiar jak najszybciej nadrobić. Dziś przedstawiam Wam "Kołysankę z Auschwitz". O tej książce słyszałam i czytałam wiele dobrego. Jest to opowieść inspirowana życiem Helene Hannemann, rodowitej Niemki, której mężem był Rom.