Dawno już nie było nic dla najmłodszych. Postanowiłam więc to zmienić. Zbyt mocno w ostatnim czasie skupiłam się na "dorosłych" książka. A przecież mamy tyle wspaniałych tytułów, o ktòrych warto wspomnieć i je zaprezentować.
Tym razem przedstawiamy książeczkę o bardzo głodnej gąsienicy.
Książeczka przedstawia narodziny gąsienicy, która potrzebuje bardzo dużo jedzenia. Wykluła się ona w słoneczny dzień w niedziele i była bardzo, bardzo głodna.
Zaczynajac od dnia następnego, czyli od poniedziałku, prowadzi dziecko przez wszystkie dni tygodnia i przedstawia jedzenie, które danego dnia zjadła. I tak w poniedziałek zjadła jabłko, następnie we wtorek zjadła dwie gruszki, w środę trzy śliwki, w czwartek cztery truskawki, w piątek pięć pomarańczy. Mimo tego wszystkiego nadal bohaterka była głodna. W sobotę zrobiła więc sobie prawdziwą ucztę. Ale po tej obfitej w różne smakołyki uczcie poczuła się źle.
Dlatego następnego dnia postanowiła zjeść tylko zielony, smakowity liść. Poczuła się lepiej. I bardzo się zmieniała. Bo z małej gąsienicy zrobiła się duża i tłusta gosięnica, która nagle postanowiła sobie wybudować domek. Tym domem jest oczywiście kokon.
A po dwóch tygodniach z kokonu już nie wyszła gosięnica. To gdzie się podziała bohaterka? I w co się zmieniła? Mogłabym zdradzić, bo my już wiemy. Jednak myślę, że każdy sam powinien odkryć tą małą tajemnicę.
Książeczka jest bardzo kolorowa. Tekstu nie ma tu dużo. Dzięki niej dziecko uczy się dni tygodnia, liczenia oraz rozpoznawiania różnych owoców i oczywiście innych przysmaków, którymi gosięnica się delektowała. Jak na przykład: ser, kiełbasa czy babeczka. Na każdej stronie są porobione małe dziurki pokazujące w jakim sposób poruszała się bohaterka. Wyjaśnione jest również czym jest kokon dla tak małej gosięnicy. Książeczka przypadła nam do gusty. Mały jest nią zachwycony. Mi zaś podoba się w niej to, że nie ma zbyt wielkiego formatu więc może nam towarzyszyć nawet na spacerze w piękny słoneczny dzień. Gorąco polecamy 😊😊😊
Daję jej 8/10
.......................
Rok wydania 2010
Liczba stron 26
Wydawnictwo Tatarak
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz